Gekon orzęsiony

0

Gekon orzęsionyGekon powracający z zaświatów, bo tak można powiedzieć o gekonie orzęsionym, który jeszcze do lat 90 był uznawany za wymarły gatunek. Odkryty na nowo przeżywa swój renesans. Pochodzi z egzotycznych wysp Nowej Kaledonii, i bije rekordy popularności,  z roku na rok zwiększając rzeszę swoich sympatyków, którzy uważają go za best gecko pet..

Nieźle, to dopiero kariera.. w tak krótkim czasie zamienić się z reliktu przeszłości w super gwiazdę. Ale co sprawiło, że gekony orzęsione są tak pożądanymi gadami w naszych domach??

4 rzeczy przez, które gekon orzęsiony zdobył wielką popularność

  1. Interesujący i wywołujący emocje wygląd.. To musi być prawda, ostatnio pokazywałem tego gekona 2 kobietom, które były laikami w świecie zwierząt egzotycznych, pająki i węże napawały je odrazą, ale widząc gekona orzęsiona ich oczy zabłyszczały. A ja usłyszałem tylko:

                        „łaaa… jaki piękny i słodki :)”                                      

    Nie mi to oceniać, ale fakty są takie że u kobiet gekony te, zbierają naprawdę świetne recenzje. Mam nadzieję, że źli terraryści podrywacze tego nie wykorzystają :P

2.  Łatwość hodowli i brak wielkich kosztów na start. Gekony te jako nocne zwierzęta nie potrzebują drogich lamp UVB, ani dodatkowego oświetlenia, osiągają niewielkie rozmiary dlatego ich docelowe terrarium też nie musi być ogromne – ale o tym poźniej. Kolejnym wielkim atutem jest to, że orzęskom do życia wystarcza temperatura w granicach 25 stopni. Tak więc, kolejne koszty na promienniki ciepła, kable i maty, oraz miesięczne koszty utrzymania, znacznie spadają.

3. Duża liczba odmian barwnych, które nie tylko różnią się wyglądem ale też strukturą łusek, grzebienia czy rzęs. To wszystko w połączeniu sprawia, że gekony tylko zyskują na atrakcyjności, a każdy jest w stanie znaleźć gekonika dla siebie.

4. Hybrydowy sposób karmienia:) Nie bez znaczenia jest fakt, że gekony do prawidłowego rozwoju nie muszą być karmione tylko owadami. Możemy je karmić przecierkami, owocami, i gotowym pokarmem dedykowanym specjalnie dla orzęsionych. Oczywiście owady też powinny znaleźć się w diecie, ale udowodnione jest, że przy stosowaniu specjalistycznych preparatów, i odpowiednio zbilansowanej diecie, gekony orzęsione mogą obyć się bez owadów karmowych.

5. Przyjazne usposobienie i łatwość oswajania. Gekony mimo, że jest to zwinny gatunek nadrzewny, jest bardzo spokojny i bez problemu daje się wziąć na ręce..

„Jest delikatny i przyjemny w dotyku, a uchwyt jego łapek na swojej ręce to niesamowite przeżycie..”

6. Zdobyły moją sympatie i sam osobiście je polecam :) … hihi może to nie najważniejszy punkt tego artykułu. Ale osobiście jestem naprawdę wybrednym terrarystom i ciężko zdobyć mój entuzjazm.. Na początku gdy pierwszy raz miałem do czynienia z gekonami orzęsionymi, patrzyłem na nie z dużą rezerwą. Ale po 2 dniach zdobyły moje serce:) i wiem, że wkrótce dołożę nowe pojemniki hodowlane do mojej kolekcji.

A Ty? Dlaczego uwielbiasz gekony orzęsione ?

 

 

 

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

one × three =