Gekon Lamparci – Eublepharis Macularius

0

Gekon lamparci, to wyjątkowa jaszczurka. Doskonała nie tylko dla początkującego, ale też doświadczonego terrarysty..

 

Prosta w hodowli, a do tego te uroczo-słodkie oczka – powalają na kolana każdego :)

 

Eublepharis macularius czyli gekon lamparci:

Osiąga około 25cm długości, długowieczna żyje 15lat a nawet więcej… Pośród innych gekonów wyróżniają go „działające” powieki, które gekon zamyka podczas snu.

Na co dzień mieszkają w Azji Mniejszej i Środkowej. Ale łatwość rozmnażania, sprawiła że częściej spotkamy go w terrarium.

 

Jest to nocna jaszczurka, w dzień wylegują się w ciepłych miejscach, lub ulubionych kryjówkach i po prostu śpią.. Co oczywiście nie przeszkadza im polować w ciągu dnia.. Jeśli gek jest głodny, to możemy zobaczyć go w akcji. Gdy czai się na świerszcza niczym prawdziwy lampart, w jego oczach widać wtedy zdecydowanie i energię, często też przed samym atakiem macha charakterystycznie ogonem..

 

Jest to terytorialna jaszczurka, dlatego w terrarium, trzymamy tylko jednego samca. Jego łagodne usposobienie i łatwość w rozmnażanie gekonów lamparcich,  sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych jaszczurek, trzymanych w terrariach:)

 

Karmienie gekonów lamparcich :)

Karmimy wszelakimi owadami. Świerszcze, szarańcza, karaczany, lub mączniki.

Prostota karmienia :) Lamparty możemy karmić tylko i wyłącznie mączniakami. Co ciekawe, dzięki takiej kalorycznej torpedzie gekony , szybciej dojrzewają i dłużej żyją.

-My zyskujemy wygodę i prostotę karmienia, mączniki cały czas dostępne dla geków na miseczce, nie uciekają po terrarium.

-Mączniki można łatwo i długo przechowywać.

-Są tanie.

-Mączniki na miseczce posypujemy witaminami i wapnem. Dzięki czemu mamy pewność, że suplementacja naszych gekonów przebiega prawidłowo. Przy większej ilości tych zwierzaków, jest to najlepsze rozwiązanie :)

 

Witaminy i wapń dla naszego gekona lamparciego.

Na rynku jest tego mnóstwo. Ja osobiście stosuje witaminy tropicala Vigorept i wapno exoterra calcium :)

gekony lamparcie, ich popularność rośnie

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

14 − three =