Gekon lamparci cena

0

Agama brodata, kameleon jemeński  i gekon lamparci – to terrarystyczna trójca, którą zna każda osoba siedząca w tematyce zwierząt egzotycznych.. Do dziś przeglądając fora internetowe i grupy na FB, tematyka gekonów lamparcich przewija się w większości wątków, szczególnie tych pisanych przez początkujących hodowców jaszczurek.. Przyjrzyjmy się temu dokładniej, i sprawdźmy jaka jest cena i koszty związane z gekonami lamparcimi.

Zanim kupisz gekona zobacz czego jeszcze potrzebujesz.

Zakładam, że masz już wszystkie potrzebne informacje na temat lampartów. Jeśli nie, to zacznij od nowa wejdź tu i poczytaj jak się do tego przygotować.

„Zanim kupisz gekona zobacz czego jeszcze będziesz potrzebował i jakie są tego koszty”

Terrarium, od prazu proponuję większe, wiem z doświadczenia, że zaczynając od jednego gekona, kwestią czasu jest tylko zakup kolejnych:)

Cena terrarium 60x40x40 lub większego to minimum 140zł

Wapń i witaminy koszt około 45zł 

Ogrzewanie terrarium, w zależności czy użyjemy kabli/mat/termostatu czy żarówek to koszt ok. 100/130zł lub 50zł

Wystrój terrarium to już zależy od nas, możemy trzymać je na samym podłożu koszt około 20zł lub zrobić im kosmos od 150zł w górę ;)

Widzisz zatem, że kupo gekona na starcie to koszt minimum 300zł do tego jeszcze sam gekon:) i na początek to koniec wydatków, poźniej juz tylko to comiesięczny zakup karmówki lub własna domowa hodowla.

 Gekon lamparci cena

I tu znowu nie jest tak prosto, jak zwykle wszystko zależy od odmiany, hodowcy, i miejsca gdzie kupujemy.. Galerie i centra handlowe to miejsca gdzie za naszego lamparta zapłacimy kilkukrotnie więcej. Dlatego najlepiej kupować w specjalistycznym sklepie terrarystycznym lub prosto od hodowcy. Ale to co najważniejsze to aby kupować od kompetentnej osoby, która swoim zwierzętom zapewnia optymalne warunki.

Czy cena zależy od odmiany?

Tak, w dużej części to odmiana barwna determinuje cenę jaką zapłacimy. Co roku się to zmienia, wychodzą nowe odmiany, stare powszechnieją i tanieją, dlatego nie będę pisał o cenach konkretnych odmian, bo jest to sprawa indywidualna i zależy też od sytuacji na rynku.

W bardzo dużym uogólnieniu, ceny gekonów mogą zaczynać się od 50/80zł i dochodzić nawet do kilku tysięcy $, jak miało to miejsce z różnymi rzadkimi odmianami np. Black pearl.

 Ile kosztuje miesięczne utrzymanie gekona lamparciego?

Koszt naszego lamparta to tylko cykliczny zakup karmówki, szacuję że jeden osobnik nie przeje więcej niż 20 zł miesięcznie :) Choć oczywiście wszystko zależy od miejsca, w którym kupujemy karmówkę. Czasami rozmawiając z klientami spotykam osoby, które kupowały świerszcze po 1zł/sztuka , w takiej sytuacji, może się okazać, że nasz lampart kosztuje tyle co duży pies:P ale w obecnej powszechności zakupów internetowych, tak naprawdę możemy kupić karmówkę za przysłowiowe grosze. I przy niewielkiej liczbie zwierzaków, nie ma sensu bawić się w zakładanie własnej hodowli karmowej.

Cena czyni cuda ! 

Nie raz już o tym wspominałem ale przypominam uważaj na super okazję, i takie zwierzęta dokładnie oglądnij przed zakupem i poddaj kwarantannie, jeśli nie znasz hodowcy. Można się ostro przejechać, i wykończyć nawet całą swoją hodowlę. Przechodziłem przez to:( więc jestem bardzo wyczulony przy zakupie zwierząt i wyborze hodowcy.

 Gdzie kupisz swojego pierwszego gekona?

To już twoja sprawa :) pamiętaj żeby wybrać zdrowego zwierzaka i kupić go od kompetentnej osoby, jest to ważne i na samym starcie nawet wyższa cena, może nam oszczędzić późniejszych wydatków jakie musielibyśmy poczynić na weterynarza czy odbudowę hodowli.

Pozdroo :)

Azzurreeuss

ps. Jak macie jakieś pytanie, to piszcie śmiało na email :) zawsze odpowiadam do 24h, chyba że jestem bardzo zajęty i nie dam rady, to trwa to trochę dłużej.

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

12 − four =