Gekon Kraków – Czyli gdzie kupić gekona?

0

Jeśli poszukujesz gekona, a Kraków jest Twoim miastem do zakupów, to mam dla Ciebie dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że jest mnóstwo sklepów, w których nie warto kupować :/ dobra natomiast jest taka, że jeśli chodzi o terrarystykę, to Kraków to ścisła czołówka, jeśli chodzi o terrarystyczne zakupy… Nie są to puste słowa.. Sami zobaczcie, i poczujcie Krakowską terrarystykę..

Gekon w Krakowie

Jedziemy :) kolejność sklepów przypadkowa..

1. Zaczynam od sklepu najbardziej znanego, gady-gady. Jest to wyrobiona marka w Krakowie. Duży wybór gekonów i wszelakich zwierząt egzotycznych, specyficznym dla tego miejsca, jest rozbiegana karmówka, którą można znaleźć wszędzie:P Ale jest to normalne, sklepik jest niewielki, a zakamarków całe mnóstwo. Wykwalifikowana obsługa w postaci doświadczonych terrarystów, sprawia że z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce. Charakterystyczna lokalizacja na przeciwko hotelu forum, sprawia, że każdy bez trudu znajdzie to miejsce:)

2. Bazyliszek – tu już lokalizacja tego sklepu działa trochę na niekorzyść. Za górami za lasami, na samym końcu błoń, sprawia, że jeśli ktoś już trafi do Bazyliszka, to na pewno nie jest to osoba przypadkowa. W środku mnóstwo zwierząt, często takich, których nie znajdziemy w innych sklepach. Specjalnością tego sklepu, może nie są gekony, ale zawsze w stałej ofercie mają tam żółwie. Żółwie stepowe, greckie i kto wie jeszcze jakie. Synki, aksolotle i duże skorpiony..

3. Na sam koniec deser terrarystycznego Krakowa, czyli sklep rerekumkum w nowej hucie. Miejsce gdzie powstają jedne z piękniejszych terrari w Polsce. I niesamowite fotografie, które znajdziecie na ich facebookowym profilu.. Gekonów też bywa tam całkiem sporo.

4. Hodowla Crickets na Krowoderskiej – największa hodowla karmowa w Polsce :) … być może nie znajdziecie tam gekona, bo sprzedają tylko owady karmowe, ale jest to miejsce gdzie spotkacie całą masę terrarystów, z Krakowa i okolic. Nie raz będąc tam na bajerce;P po chwili rozmowy okazywało się, że ktoś ma coś do sprzedania. Zresztą kupując tam karmówkę, wystarczy zapytać o jakieś kontakty do hodowców gekonów, a na pewno zostaniemy skierowani w odpowiednie miejsce :)

 

Poza tym, jest cała masa domowych hodowców, którzy mają naprawdę świetne zwierzaki. Nie będę pisał z imienia i nazwiska, ale większość z nich znajdziecie na grupach terrarystycznych na fb, na forach. Albo na blogach :P

Jeśli znacie jeszcze jakieś dobre miejsca, gdzie można kupić gekona w Krakowie, to proszę wpisujcie je w komentarzach.

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

three × 2 =