Epipedobates tricolor – drzewołaz trójbarwny

0

Epipedobates tricolor to słodki, łatwy w hodowli przedstawiciel rodziny drzewołazowatych. Fajną cechę tej żabki jest to, że samce lubią sobie czasem pośpiewać, dodając tym samym ciekawego klimatu i niezwykłej energii naszemu mieszkaniu.

Epipedobates tricolor – drzewołaz trójbarwny

Drzewołaz trójbarwny o którym mowa to niewielka, niespełna 3cm żabka. Zamieszkuje zachodnie zbocza Andów. Jak większość płazów, przebywa głównie w bardzo wilgotnych miejscach, pod kamieniami, korzeniami i wśród gęstych roślin. Z wielkim upodobaniem zamieszkuje pobliża małych strumieni, dlatego w terrarium warto spróbować odwzorować im naturalne środowisko, i zbudować w terrarium chociaż namiastkę strumyka pod postacią cieku wodnego i małego baseniku.

Tricolorki nie chcą być same.

Jest to towarzyski gatunek dlatego warto trzymnać go w kilkuosobowych grupach. Dostarczy to z pewnością więcej możliwości obserwacji ciekawych zachowań, jak i samej żywej akcji z codziennego życia rodziny trójbarwniaków.

Terrarium wymiarach 40x40x40 będzie odpowiednie dla małej grupki.
W ciągu dnia utrzymujemy temperaturę na poziomie 22-25 stopni, w nocy pokojowa. Przy jak najwyższej wilgotności 80-100%. To sprawi, że żabki te będą miały idealne warunki do rozmnażania. Karmimy je tak jak wszystkie drzewołazy, karmówką małego kalibru, niezapominając o suplementacji wapnem i witaminami. Rosną bardzo szybko i po roku osiągają już dojrzałość płciową. Świetny płaz, którego uroki docenią też długoletni terraryści.

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

seventeen − 9 =