Czy można oswoić krokodyla?

0

Krokodyle to zwierzęta, które u ludzi budzą chyba największą grozę. Wielki zimny gad, dla którego jesteśmy tylko posiłkiem. Raczej nikt nie ma wątpliwości, że oswojenie krokodyla graniczy z cudem.

Dzisiaj na Youtubie, przez przypadek trafiłem na film, który obala jednak tę teorię. Są ludzie, a przynajmniej jeden człowiek, który potrafił oswoić krokodyla amerykańskiego.

Swoją cierpliwością, empatią i opieką sprawił, że między pół tonowym gadem a człowiekiem wytworzyła się silna więź. Więź, która pozwoliła im pływać w rzekach Kostaryki razem.

I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że to krokodyl wybrał człowieka.

Był wielokrotnie wypuszczany, jednak za każdym razem wracał przed drzwi domu swojego przyjaciela.

Jak to logiczne wytłumaczyć?

Uważam, że gdyby właściciel krokodyla myślał logicznie to już dawno został by zjedzony. Ta wzajemna zależność oparta jest na uczuciach, energii i niesamowicie silnym połączeniu człowieka z naturą. Tak silnym, że nie da się tego wytłumaczyć za pomocą umysłu.

Jedyne co przychodzi mi na myśl, to cytat z „Małego Księcia”.

– Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!
– A jak to się robi? – spytał Mały Książę.
– Trzeba być bardzo cierpliwym. Na początku siedzisz w pewnej odległości ode mnie, ot tak, na trawie. Będę spoglądać na ciebie kątem oka, a ty nic nie powiesz. Mowa jest źródłem nieporozumień. Lecz każdego dnia będziesz mógł siadać trochę bliżej…

Tak samo tu, postrzelony krokodyl, trafił na odpowiedniego człowieka, który skrupulatnie i cierpliwie poświęcał mu cały swój czas, aż w końcu wytworzyło się między nimi tak silne porozumienie, że ….

Zresztą oglądnijcie film, tu jest wszystko pokazane.

Polecam :)

PS. Zapomniałbym, nie próbujcie oswajać swoich krokodyli :) dla swojego bezpieczeństwa.

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

4 − three =