Czy jesteś gotów aby posiadać egzotycznego zwierzaka?

0

Powolutku, powolutku, grono czytelników smakterrarium.pl się powiększa. Widzę to po rosnących statystykach i po tym, że tygodniowo dostaję kilka emaili, o podobnie brzmiącej treści:

Cześć

Planuję już od X czasu zakupc Y zwierzaka, przeczytałem/am już to i to? Mam już przygotowane w domu terrarium, oświetlenie, ogrzewanie, czy mógłbyś mi doradzić jeszcze to i to i to…

to tak w filmowym skrócie.

W emailach tych wyczuwam:

#rozsądek

Osoby początkujące, które chcą posiadać zwierzaka, a już przeczytały chociażby kilka opisów internetowych. Emocję są fajne ale wtedy gdy jeździsz na rollercosterze a nie gdy bez przygotowania kupujesz zwierzaka, o którym nic nie wiesz.

Teraz się zastanawiam, czy mojego bloga omijają wszyscy ludzie, którzy mają o 2 zwoje w mózgu więcej od kury, czy po prostu ludzie posiadający sporo zdrowego rozsądku są na stałe w pisani w statystyki stałych bywalców bloga. Naprawdę jestem z was dumny.

#zaangażowanie

Jeśli poczyniłeś już  jakieś przygotowania. Kupiłeś sprzęt zrobiłeś rozeznanie i zamówiłeś. To znaczy, że wiesz już czego chcesz i dokąd zmierzasz. To dużo. Tym bardziej jeśli na bieżąco analizujesz podjęte decyzje i zastanawiasz się jak jeszcze udoskonalić komfort swojego zwierzaka.

#ambicja

Jeśli piszesz do mnie. Bo chcesz upewnić się w przekonaniu, że wszystko co zrobiłeś jest dobre. To zapewniam Cię, że jeśli kierowałeś się rozsądkiem i jesteś zaangażowany w przygotowania, do posiadania nowego podopiecznego to masz wszystkie składowe elementy dobrego terrarysty.

Czego brakuje w tych emailach?

Pewności siebie i zdecydowania.

Prawda jest taka, że żadna książka, żaden opis nie da Ci tego co doświadczenie przez obcowanie ze zwierzętami egzotycznymi. Wtedy uczysz się najwięcej. I często rzeczy o jakie wcześniej się martwiłeś stają się błahostką, bo widzisz, że tak naprawdę nie mają znaczenia.

Dlatego jeśli poczyniłeś już takie przygotowania, jakie wskazałem powyżej. To mogę powiedzieć tylko jedno:  Jesteś w pełni przygotowany do bycia terrorystą.

To co mogę doradzić to aby zawsze posiadać swojego mentora. Rozumie przez to osobę, która ma od nas większe doświadczenie w hodowli zwierząt. To nada Ci już ostatecznej pewności siebie, bo w razie problemów, zawsze masz pod ręką kogoś kto pomoże.

Gdzie taką osobę znaleźć?

A. Może to być hodowca, od którego kupujemy zwierzaka. Tylko nie zadufany w sobie dupek, a pomocna osoba na którą w razie problemów możemy liczyć.

B. Może to być sprzedawca w zoologicznym. Pod warunkiem, że wie co sprzedaje.

C. Może to być znajomy terrarysta. Poznany na jakimś evencie albo przez neta.

D. Hmmm…. sam nie wiem, kto jeszcze. Powiedziałbym, że weterynarz. Tylko wiem, że jeśli traficie na nieodpowiedniego to przy każdym problemie jaki napotkacie będzie chciał robić dodatkowe badania, aby kosić $$ no chyba, że traficie na normalnego spoko człowieka.

 

Pozdro

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

four + two =