Chroboki – skuteczna walka ze styropianem.

0

Na Uniwersytecie Stanforda odkryto to, co terraryście wiedzieli już od dziesiątków lat. Nikomu kto miał tło strukturalne wykonane ze styropianu, nie trzeba tłumaczyć, że mączniki potrafią skutecznie je zeżreć do zera, bez szkody dla swojego subtelnego organizmu. Dlatego stają się nieocenionym sprzymierzeńcem środowiska naturalnego w oczyszczaniu świata z resztek polistyrenu.

Mikroorganizmy są w cenie. 400 lat vs kilka chwil.

Okazało się, że grupa mączniaków od urodzenia do śmierci na diecie styropianowej rozwijała się bez problemów. Styropian bez udziału mączników rozkłada się ponad 400 lat. W towarzystwie odpowiedniej liczby larw popularnego mącznika młynarka, może zostać przerobiony w wartościowy nawóz w kilka chwil. Wszystko za sprawą mikroorganizmów znajdujących się w jego jelicie.

Teraz jeszcze tylko kolejne badanie, mające na celu sprawdzenie, czy mączniki na takiej „niezdrowej diecie” będą zdrowe dla naszych gadów i już może za kilka lat po mączniki będziemy chodzić na wysypisko śmieci zamiast do zoologika.

Ze zgodą w naturze.

Ciekawe jest to, że człowiek może żyć w całkowitej harmonii z naturą, bo na każdy problem zawsze znajduje się rozwiązanie. Często jednak konflikty interesów i duże pieniądze małej grupki ludzi stoją w sprzeczności z interesem społeczeństwa. Tak jak to ma miejsce z rakiem, czy ropą w przemyśle..

Btw. Ja zawsze lubiłem i dalej lubią mączniki, a po tej informacji to lubię je jeszcze bardziej. Następnym razem gdy zobaczysz kogoś kto wzdryga się i krzywi na widok larw mącznika młynarka, opowiedz mu o tych badaniach a być może zmieni zdane na temat tych urokliwych małych stworzeń.

Pozdroo

źródło: http://www.reptilesmagazine.com/Mealworms-Can-Eat-Styrofoam-With-No-Apparent-Ill-Effects/

i doświadczenia własne ze zjedzonym tłami w terrariach.

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

14 + eight =