Chilobrachys huahini i jego zalety

0

Być może nie ma przyciągającego wzrok ubarwienia, być może nie jest harmonijnie zbudowany, może nawet nie jest zbytnio włochaty ale postaram się znaleźć kilka jego zalet.

Chilobrachys huahini i jego zalety

Kiedyś przeczytałem, że to wady czynią nas wyjątkowymi – brednia.

Serio zaraz, 5 sekund i znajdę co najmniej 3 zalety tego ptasznika…

#zaleta nr 1.

Jest spory… Naprawdę duży. Dorosłe samice osiągają ok 8cm samego ciała. Nawet jak jesteś krótkowidzem to go zobaczysz, a jak nie zobaczysz to usłyszysz, ponieważ posiada zdolność strydulacji.

# zaleta nr 2.

Pajęczynuje całe gniazdo nadając mu mroczny klimat jak z władcy pierścieni. Hobbity można zrobić ze świerszczy i mamy prawdziwe kino w domu. Jest pretekst, żeby zaprosić dziewczynę i jest fajnie.

#zaleta nr 3.

Nie będziesz przez niego płakał… Bo Żyje długo. Więc… można się do niego przywiązać i potem długo nie płakać. Jak byłem mały to miałem chomika i byłem do niego bardzo przywiązany, ale chomiki krótko żyją, przez co potem płaczu jest co niemiara.

#zaleta nr 4.

W naturze można go spotkać tylko w Tajlandii. A tu proszę, możesz go trzymać we własnym terrarium i nie musisz jechać do Tajlandii. Cóż za oszczędność.

#zaleta nr 5.

Ma silny jad. Jeśli jad to supermoc pająka to ten pająk jest super bohaterem a nie pierdołą.

parka

Generalnie jest to fajny pająk i hoduje się go jak inne pająki z rodzaju chilobrachys. Ptaszniki naziemne to ptaszniki naziemne i wielkiej filozofii w ich hodowli nie ma.

źródła grafik: http://arachnoboards.com/threads/genus-chilobrachys.48405/page-14, http://arachnoboards.com/threads/genus-chilobrachys.48405/page-9

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

seven − five =