Chilobrachys fimbriatus – ptasznik wielu talentów.

0

Na samym początku mojej fascynacji ptasznikami, miałem listę 11 gatunków ptaszników, które muszę posiadać. Chilobrachys fimbriatus to był mój nr4.

Dlaczego jest to dla mnie wyjątkowy pająk?

Jest piękny, to fakt.

Jest szybki i dość agresywny. To cieszy.

Jego jad jest potencjalnie mocny. To wzbudza emocje.

Całe terrarium pokrywa pajęczym oprzędem. To tworzy niepowtarzalny klimat w terrarium.

Potrafi strydulować. To nadaje mu wyjątkowego charakteru.

Chilobrachys fimbriatus to po prostu ptasznik wielu talentów.

Tak jak pisałem wyżej. Ten pająk jest po prostu super, i warto dołączyć go do swojej kolekcji. W naturze występuje w lasach deszczowych wschodnich Indii. Jest nie za duży, nie za mały. Osiąga wielkość ok 6cm samego ciała.

Temperatura 24-28 stopni, generalnie jest to twardy pająk, i nawet spore różnice temperatury go nie ruszają. Wilgotność na poziomie 75%.

Terrarium wielkości 20x30x25 będzie całkiem spoko. Warto wsadzić tam jakiegoś korzenia, lub czachę exoterry, którą pająk fajnie osnuje pajęczyną i nada mrocznego klimatu terrarium.

Ciężko napisać coś więcej o ptasznikach, ponieważ ich utrzymanie i hodowla, jest praktycznie takie samo dla każdego gatunku. Dlatego zamiast czytać, weź i zdobywaj wiedzę poprzez doświadczenie. To najlepszy sposób, dający najszybsze efekty. A jego największym plusem jest to, że unikasz mentalnej masturbacji – czyli sytuacji w której czytasz, czytasz, czytasz i się zastanawiasz co zrobić. Zamiast po prostu zdobyć i cieszyć się swoim upragnionym pająkiem.

Pozdroo

 

źródło foto: https://www.flickr.com/photos/66593767@N05/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

eighteen − ten =