Ceratogyrus sanderi

0

Być może ceratogyrusy do najpiękniejszych pająków nie należą, i jesteś w stanie znaleźć ładniejsze pokemony to mimo wszystko są to ciekawe i charakterne pająki. Ceratogyrus sanderi to afrykański pająk zamieszkujący Zimbabwe i Namibie

Ceratogyrus sanderi w terrarium

Ptasznik ten osiąga ok 6cm samego ciała. Potrafi być zły i głośno syczeć jak się wkurzy. Terrarium dla tego gatunku może mieć wymiary 25x25x25 z kilkucentymetrową warstwą podłoża, ponieważ ten pająk lubi kopać. Temperatura 26-28 stopni i wilgotność 75%.

Pająk ten nie wyczesuje parzących włosków z odwłoka, po prostu atakuje.

Karmimy go owadami karmowymi takimi jak świerszcze, karaczany, szarańcze. Jeśli chodzi o rozmnażanie, to nie przejawia większych problemów, para dość szybko i chętnie kopuluje w kokonie znajduje się około 100 młodych.

Ceratogyrus sanderi to ciekawy ptasznik o nieprzeciętnym zachowaniu, jeśli chcesz zebrać wszystkie pokemony, to musisz o mieć :)

san

źródła grafik: http://picssr.com/tags/ceratogyrus/interesting/page5, https://www.flickr.com/photos/66593767@N05/sets/72157627487866115/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

three × one =