Cena luksusu – czy godzisz się na okrucieństwo?

1

Niektórym jadowite węże wydają się niebezpieczne, bo rzeczywiście takie są. Krokodyle, aligatory, duże pytony również mogą zagrażać w pewien sposób człowiekowi. Jednak bezapelacyjnie najokrutniejszymi zwierzakami są ludzie.

Bo czy znacie jakieś zwierzę, które zabija dla zysku? Lub biernie daje przyzwolenie na takie zachowania i napędza machinę śmierci kupując ekskluzywną galanterie skórzaną. Może i torebka z gadziej skóry wygląda efektownie i wzbudzi zainteresowanie otoczenia. Tylko czy jest warta swojej ceny?  Dla mnie nie.

Cena luksusu

Film ten pokazuje, że na szczęście większość ludzi nie do końca zdaje sobie sprawę co kryję się z drugiej strony modnej galanterii.

Jeśli jednak wiesz. A skoro czytasz ten art to wiesz, masz świadomość. Masz wybór. Kupować lub nie kupować. Napędzać ten biznes i zwiększać coroczną liczbę zabitych, lub zbojkotować i uświadamiać innych. Że cena w zł czy innej walucie za elegancką skórę jest tylko ułamkiem ceny jaką płacą codziennie tysiące zwierzaków.

Śmierć nie jest równa śmierci.

Śmierć ze starości, śmierć na skutek nieszczęśliwego wypadku, śmierć w walce lub… Bezbronne oczekiwanie na śmierć? – nie wiem nawet jak to nazwać. Związanie pyska, lub uderzenie młotkiem w celu paraliżu, pompowanie wodą (aby łatwiej oskórować) a to wszystko często na żywych jeszcze nie uśmierconych zwierzętach egzotycznych.

śmierć

skor

Krokodyle jak kurczaki

W Azji są farmy krokodyli, gdzie chowane są one jak kurczaki, w wielkim przegęszczeniu. Ten biznes wspaniale się kręci, bo co roku liczby zabitych zwierząt się zwiększają.

aligato

Po co to piszę?

Nie zmienię świata. Nie zamierzam. Nie będę przekonywał nikogo, że zwierzęta cierpią. Że się boją, że czują ból.

Nie będę dyskutował z ludźmi, którzy mówią: Jak tak bardzo chcesz żyć w zgodzie z naturą i zwierzętami, to wypad do lasu. (bo taki głos pojawił się w ostatnio w dyskusji, rozpoczętej przez terrarystyczny sklep na fb)

koment

Jednak mogę to napisać by podnieść świadomość innych ludzi. By następnym razem kupując nowe buty, pasek czy torebkę zastanowili się czy są warte swojej ceny.

Ten proceder nigdy nie zostanie przerwany, mam jednak chociaż nadzieję, że doczekamy czasów gdy zwierzaki będą pochodziły tylko z audytowanych hodowli, gdzie będą hodowane i uśmiercane w godnych warunkach.

A nie mordowane, maltretowane w bestialski sposób. Wyrywane ze swojego środowiska naturalnego przez ręce bezwzględnych kłusowników.

zdjęcia z : http://www.petaasia.com/skinsen/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Discussion1 komentarz

  1. Niestety trzeba przyznać Ci racje, że człowiek to najokrutniejsze zwierze. Istnienia nie można przeliczyć na pieniądze i każde jest bezcenne, niezależnie czy to człowiek, krokodyl, wąż czy domowy pies.

Leave A Reply

1 × 1 =