Brachypelma vagans – ptasznik czerwonoodwłokowy

0

Ptasznik ten dorasta do 7cm długości samego ciała. Jest duży włochaty, jak… Pająk ptasznik. Brachypelma vagans zamieszkuje lasy deszczowe Meksyku i Gwatemali. Jest to kolejny gatunek most popular, który zna każdy fan pajęczego świata. Do pająka tego mam specjalny sentyment, bo został on skrzywdzony przze ludzi. Bo jak można nazwać pająka ptasznika czerwonoodwłokowym, być może ma czerwony odwłok ale uważam, że pająk ten zasługuje na bardziej dumną nazwę.

Brachypelma vagans w terrarium

Jest to naziemny pająk o niewygórowanych wymaganiach. Terrarium o wymiarach 25x20x20 z warstwą wilgotnego włókna kokosowego na dnie. Temperatura na poziomie 25-28 stopni wilgotność 75%. Czyli typowe terrarium dla ptasznika naziemnego.

Środowiskiem naturalnym tego pająka są lasy deszczowe Meksyku i Gwatemalli więc nie dziwcie się, że ptasznik ten lubi ciepło i wilgoć.

Z resztą ja też to lubię a urodziłem się w Polsce… Nie ważne :)

Z pewnością jest to jeden z najłatwiej dostępnych pająków i możemy go nabyć za niewielkie pieniądze.

Ten pająk rozmnaża się naprawdę chętnie a w kokonie są go setki a czasem nawet liczba młodych pajączków może przekraczać tysiąc.

Generalnie nie napisze nic więcej. Brachypelma vagans to kultowy pająk, i będzie ozdoba każdej ptasznikowej kolekcji.

va

 

źródła grafik: https://pl.pinterest.com/pin/517280707177368731/, https://pl.pinterest.com/pin/507992032944768149/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

three × 5 =