Brachypelma klaasi, subtelny minimalizm

0

Są na tym świecie pająki ptaszniki, które mimo iż nie prezentują spektakularnych barw, są uważane za piękne. Taka właśnie jest brachypelma klaasi. Na jej ciele znajdziemy tylko 2 kolory: głeboką czerń i odcienie brązu. Subtelny minimalizm – jednym słowem.

Brachypelma klaasi w terrarium

Ten pająk sprawi wiele radości każdemu terraryście. Jest spokojny, łagodny no czasem potrafi się wkurzyć i wyczesuje parzące włoski z odwłoka. Co nie jest zbyt przyjemne. Jednak z czasem nauczysz się tak postępować ze swoim ptasznikiem aby unikać tej sytuacji.

Brachypelma klaasi osiąga ok 7cm długości ciała. Jest krępa i włochata, czyli esencja ptasznikowatości w niewielkim ciele pięknego pająka.

Naturalnym środowiskiem życia tego pająka są wilgotne tereny w Gwatemali i Meksyku, gdzie większość czasu spędza w wykopanych przez siebie norkach.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Tak więc jak sprawić aby nasz pająk był szczęśliwy w terrarium?

To proste. Wystarczy zapewnić mu odpowiednie warunki.

Terrarium wielkości 25cmx20x20 z ok 4cm warstwą podłoża np. włókno kokosowe. Wilgotność na poziomie 75% i temperatura 24-27 stopni. Nic wielkiego.

Jad tego pająka jest bardzo słaby, dlatego jest polecany początkującym pajęczarzom. Jednak wymaga zaświadczenia o urodzeniu w niewoli, dlatego kupując tego pająka nie zapomnij wziąć tego papierka od hodowcy/sprzedawcy.

Żywienie barchypelmy klaasi

Pająki te są dobrymi żarłokami. Karmimy je świerszczami, szarańczą, karaczanami oczywiście odpowiednio dostosowanymi do wielkości pająka.

Brachypelmy to pająki długowieczne, mogą żyć nawet 20 lat, dlatego warto o tym pamiętać bo z naszym pająkiem zwiążemy się na długi okres życia. Na szczęście olbrzymią zaletą ptaszników jest to, że są mało wymagające, niewielkie i łatwo je ze sobą zabrać nawet w długą podróż. No chyba że mamy kilkaset pająków, wtedy może być mały problem.

źródła grafik: https://pl.pinterest.com/pin/291467407110001080/,

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

seven + 5 =