Brachypelma annitha

0

Pająki ptaszniki przyzwyczaiły nas do tego, że mogą być piękne i olśniewające. Są gatunki pająków wręcz kultowe, które każdy ma, miał, albo będzie miał, a jeśli nie to z całą pewnością je zna. Takim pająkiem jest brachypelma smithi.  Więc skoro Bóg stworzył coś tak doskonałego, to dlaczego nie sięgnąć po egzemplarz równie doskonały, ale mimo wszystko inny. Takim ptasznikiem jest właśnie brachypelma annitha.

Brachypelma annitha w naszym domu.

Jak wspomniałem jest to pająk bliźniaczo podobny do smithi. Jednak jego karapaks nie jest tak intensywnie czarny i ma więcej elementów pomarańczowego zabarwienia.

7cm samego ciała, annitha krocząca po terrarium jest dumna i dostojna a w sytuacji gdy poczuje się zagrożona, potrafi bronić się wystrzeleniem chmury parzących włosków. Mimo tego jest pająkiem spokojnym, którego mogą trzymać nawet terrarystyczne świeżaki.

Jest to pająk w naturze występujący w Meksyku, na terenach półpustynnych dlatego potrafi okresowo znosić silniejsze przesuszenia. Co prawda żyje w wykopanych przez siebie norkach gdzie wilgotność jest wyższa, dlatego w naszym terrarium możemy część terrarium utrzymywać w warunkach mniejszej a cześć większej wilgotności. Pozwoli to naszemu pająkowi przebywać w miejscach, które będą na daną chwilę dla niego bardziej odpowiednie.

Temperatura na poziomie 25-27 stopni pomoże naszemu pająkowi zachować wysoką aktywność i podkręci metabolizm. Nasz spider będzie szybko rósł a nie wegetował.

Karmienie i rozmnażanie brachypelma annitha

Karmimy jak wszystkie inne ptaszniki w naszej hodowli. Owady karmowe dostosowane wielkością do naszego pająka to wszytko czego potrzebujemy aby zaspokoić jego potrzeby żywieniowe.

Rozmnażanie przebiega standardowo jak u innych brachypelm, a w kokonie znajduje się kilkaset pajączków. Tak więc jeśli tylko uda nam się skompletować dorosłą parę zdolną do rozrodu, to po pewnym czasie po dopuszczeniu możemy z łatwością stać się posiadaczami całej hordy pięknych pajączków.

Brachypelma annitha to piękny pająk. Patrząc na jego fotografie aż sam żałuje, że nie mam go jeszcze w swojej kolekcji… Ale to tylko kwestia czasu :)

3

źródła grafik: http://picssr.com/photos/117057148@N03/page114?nsid=117057148@N03,

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

14 − ten =