Brachypelma angustum

0

Jeśli pająki mają sobowtórów, a z mojej blogowej obserwacji wynika, że może tak być. To bliźniakiem tego pająka jest brachypelma vagans. Już wiesz o jakim pająku chce dzisiaj napisać??

-Tak, brachypelma angustum.

Angielska nazwa Costaa Rican red.

 

Brachypelma angustum w terrarium

Brachypelma angustum osiąga 7cm długości samego ciała. Odwłok porośnięty długimi rudymi włosami. Jak wszystkie brachypelmy jest to gatunek długowieczny. Samice mogą żyć ponad 15 lat.

Terrarium dla tego ptasznika nie musi spełniać jakichś wyjątkowych wymagań. Powierzchnia dnia o wymiarach 20x20cm będzie ok. Serio. Temperatura na poziomie 25-27 stopni i wilgotność 75%. W terrarium jako podłoża najczęściej używamy włókna kokosowego. Tanie, miłe dla oka, ładnie pachnie i pomaga utrzymać wilgotność. Idealne podłoże.

Ptaszniki te nie mają groźnego jadu, ale są dość nerwowe i z wielką chęcią posługują się wyczesywaniem włosów z odwłoka, co nie jest przyjemnym doznaniem dla terrarystycznego opiekuna.

Kupując brachypelme angustum musimy wymagać od sprzedawcy zaświadczenia o urodzeniu w niewoli ponieważ pająki te znajdują się na liście CITES.

angu

Rozmnażanie brachypelma angustum

Pająki te są bardzo popularne w hodowli, ponieważ łatwo się rozmnażają a w kokonie jest ich bardzo dużo, nawet do 1000szt.  Młode pajączki szybko rosną i są chlubą każdego terrarystycznego pajęczomaniaka. To tyle. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym gatunku, to nie wertuj znowu google i całego internetu, tylko po prostu go kup. Bo najlepiej zdobywa się doświadczenie przez praktykę. Amen.

źródła grafik: https://pl.pinterest.com/pin/291467407110001017/, http://users.belgacom.net/grammostola/brachypelma%20angustum%20C.htm

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

five + two =