Brachypelma albiceps

0

Świat ptaszników jest piękny i kolorowy, już nie raz się o tym przekonywałem gdy do mojej kolekcji trafiał nowy ptasznik. Brachypelmy to jedne z częściej hodowanych pająków w terrariach, i od dawna mnie to nie dziwi. Są piękne, niezbyt skore do agresji, nie posiadają mocnego jadu, są proste w hodowli. Czego chcieć więcej od domowego zwierzaczka?

Brachypelma albiceps to kolejny wyjątkowy pająk z tej rodzinki.

Brachypelma albiceps to spory pająk, osiąga ok 7cm długości samego ciała. Oznacza to mniej więcej tyle, że z łapkami może mieć z 15cm… Nieźle.

Zamieszkuje Meksyk, gdzie grzebie w ziemi, i wykopuje norki, które z upodobaniem później zamieszkuje. Pająki ptaszniki to nocne zwierzęta dlatego ich największa aktywność przypada na godziny nocne.

Nie możemy mieć pretensji do naszego pająka jeśli za dnia jest jakiś niemrawy. Jeśli chcesz rozruszać pająka rzuć mu jakieś jedzonko. Na pewno to doceni:)

Brachypelma albiceps w terrarium

Jeśli chcesz aby twój pająk był zdrowy i szczęśliwy, zapewnij mu odpowiednie warunki. Temperatura i wilgotność podstawowa sprawa dla wszystkich zwierząt terraryjnych. Mimo, że internet pełen jest informacji na ten temat to cyklicznie co jakiś czas, ktoś pisze, że ma problemy ze swoim zwierzakiem, albo że mu padł. Pierwsze pytanie jakie zadaje to: jakie warunki panowały w terrarium?

Dziwne jest to, że w odpowiedzi często słyszę, że zwierzak miał zapewnione złe warunki. Bo ktoś nie wiedział, bo nie miał termostatu i temp. była za wysoka, bo przesuszył albo przelewał podłoże. Taka trochę masakra na życzenie, gdzie cierpią tylko nasze zwierzaki.

Dlatego jeśli chcesz aby twój ptasznik prawidłowo się rozwijał, to zapewnij mu temp. na poziomie 25-28 stopni i wilgotność ok 70%. Terrarium o wymiarach 25x25x20 będzie odpowiednie nawet dla dorosłej samicy. Terrarium wyposażamy jak standardowe terra dla ptasznika naziemnego.

Karmienie pająków nie jest skomplikowane. Owady karmowe takie jak świerszcze, karaczany, szarańcze, dostosowane do wielkości pająka i twój pająk będzie rósł jak na sterydach.

Brachypelma albiceps jako zwierzak terraryjny.

Pająk jak pająk, zawsze prawdziwemu terraryście przynosi wiele radości, nie ważne jaki to dokładne gatunek. Albiceps nie wyróżnia się w zachowaniu na tle innych brachypelm. Jak się wkurzy albo boi to wyczesuje włoski, jak jest głodny to je. Jak jest smutny to… Nie wiem co pająki robią jak są smutne, ale wiem że warto posiadać go w swojej kolekcji.

alb

źródła grafik: https://www.flickr.com/photos/markus_oulehla/8662780579, http://www.flickriver.com/photos/tags/brachypelmaalbiceps/interesting/

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

three + 14 =