Avicularia minatrix – mały kolorowy demon

0

Dobra, z tym demonem to przesadziłem. Ale pozostała część nagłówka to prawda. Avicularia minatrix, jest atrakcyjnie ubarwionym gatunkiem. Jest też jedną z najmniejszych avicualrii.

Avicularia minatrix w terrarium

Jak wspominałem jest to jedna z najmniejszych avicularii. Dorosłe samice osiągają 4-4,5cm długości ciała. Co z odnóżami daje nam ok 10cm pająka ptasznika. Dorosłe mają charakterystyczny wzór na odwłoku.

Jest to nadrzewny ptasznik, naturalnie występujący na terenach Wenezueli. Wysoko w koronach drzew, gdzie buduje swoje pajęczynowe gniazda.

Jest to spokojny pająk nie przejawiający agresji, nie wyczesuje też włosków z odwłoka. Jest jednak bardzo, bardzo szybki. Może nie tak jak poecilotherie, ale jak struś pędziwiatr to na pewno.

avi

Terrarium:

Avicularia minatrix nie jest dużym pająkiem dlatego terrarium o wymiarach 15x15x30cm będzie oki. Mniejsze pająki trzymamy w mniejszych pojemnikach. Wszystko po to aby nasze pajączki nie były zagubione i nie miały większych problemów z upolowaniem sobie jedzenia. Na dno ok 3 cm, warstwa włókna kokosowego. Do tego jakieś gałęzie lub liany, które posłużą jak konstrukcja do budowy pajęczynowego gniazda.

Temperatura i wilgotność:

25-27 stopni. Wilgotność 75% czyli nasze podłoże musi być stale lekko wilgotne, ale nie zabagnione.

Karmienie:

Karmimy owadami karmowymi takimi jak karaczany i świerszcze, muszki owocówki. Owady muszą być dostosowane do wielkości pająka.

Avicularia minatrix to wspaniały ptasznik. Jest niewielki dlatego z pewnością znajdzie się dla niego miejsce nawet w wielkich pajęczych kolekcjach.

źródła grafik: https://www.flickr.com/photos/kohkikoh/7109917245, http://arachnoboards.com/threads/genus-avicularia.20103/page-52

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

20 − 20 =