Avicularia metallica

0

Zdawało by się, że avicularia metallica to przeciętnie wyglądający pająk. Jednak mam do niego jakiś specjalny sentyment i po prostu bardzo mi się podoba. Obecnie istnieje spore zamieszanie o to co jest uznawane za czystą metallice, te z białymi włoskami na końcach? czerwonymi? a może jeszcze jakieś inne? Po prostu w obrębie tej populacji występuje wiele osobników podobnych ale odmiennie ubarwionych. Są też avicularia avicularia, które również bywają mylone z metallicami i kundlone z czystymi. Dlatego teraz można kupić metallice, która jest nią tylko z nazwy.

Mnie nie interesuje to czy dany osobnik jest z Surinamu, Gujany czy z innego rejonu. Piękny pająk to po prostu piękny pająk. Jednak jestem zwolennikiem aby unikać mieszania populacji czy gatunków, tworząc pajęczowy mix, któego pochodzenia nie możemy być pewni.

Avicualria metallica hodowla

Jest to typowy przedstawiciel z rodzaju avicualria. Dlatego hodujemy go jak inne avici.

Samice tego gatunku są naprawdę spore i osiągają ok 7cm włochatego ciała. Duży włochaty spokojny pająk, czego można chcieć więcej :)

Terrarium dla jednego pająka może mieć wymiary 20x20x30. Może też być większe jeśli chcesz. Temperatura na poziomie 25-27 stopni. W nocy 3-4 stopnie mniej lub pokojowa.

Do naszego terrarium warto wsadzić jakieś gałęzie lub zabudować tylną ścianą aby nasz ptasznik miał fundament do konstrukcji swojego pajęczego gniazda.

SONY DSC
SONY DSC

Żwywienie:

Z karmieniem avicularia metallica nie ma problemów. Pająki te są żarłoczne i szybko rosną. Karmimy szarańczą, świerszczami, karaczanami, mącznikami i wszelakimi owadami karmowymi na jakie mamy ochotę… Znaczy nasza metallica ma.

Rozmnażanie:

Rozmnażanie tych pająków również nie sprawia problemów. W kokonie jest od 70-200 jajeczek,które po kilku tygodniach przekształcają się w małe metallici. Warto tylko się upewnić że krzyżujemy pająki z tej samej populacji, aby nie tworzyć kolejnych kundli.

Charakter avicularia metallica

Są to naprawdę spokojne pająki, nie posiadają mocnego jadu, dlatego są świetnym wyborem dla początkujących pajęczarzy. Obcowanie z tym pająkiem jak i sama jego obserwacja, dostarcza wielkiej frajdy. Uwielbiam ten gatunek.. Zresztą uwielbiam 95% pająków ptaszników :)

ave

 

źródła obrazków: https://www.flickr.com/photos/lolodoc/4021025092, https://www.flickr.com/photos/pfuideifi/5224999952

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

1 × 3 =