Avicularia braunshauseni

0

Wszyscy pajęczarze wiedzą, że avicularie są super. Życie nie jest jednak sprawiedliwe i w tych super ptasznikach, znajdziemy takie bardziej super i mniej super. Avicularia braunshauseni o któej chce dzisiaj napisać, jest zdecydowanie w tej grupie jednych z najbardziej superowych aviculari. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Avicularia braunshauseni najfajniejsza z avicualarii.

Posiada wszystkie najlepsze cechy aviców tylko w upgredowej wersji.

  • Urodą dorównuje najładniejszym przedstawicielom z tego rodzaju.
  • Jest jedną z największych avcularii a wiadomo im więcej avicularii w avicularii tym lepie. Osiąga nwet ponad 7cm długości ciała (samice), samce (ponad 5cm)
  • Jest wyjątkowo szybka i ruchliwa. W ocenie wielu terrarystów najbardziej żywotny pająk tego rodzaju.

Jest to nadrzewny pająk, tak więc w naszym terrarium będziemy mogli obserwować cały proces budowy pajęczego gniazda. Ptaszniki te są aktywne głównie nocą, ale podczas pory karmienia będziemy mogli zobaczyć naszego pająka w akcji.

Jad Avicularia braunshauseni jest stosunkowo słaby, dlatego jeśli nie jesteś alergikiem to nie masz się czego obawiać.

BRA

Warunki hodowli Avicularia braunshauseni

Temperaturę utrzymujemy na poziomie 24-28 stopni w dzień, w nocy kilka stopni mniej. Wilgotność na poziomie 75%. Terrarium tropikalne, z licznymi konarami, na których nasz pająk będzie mógł uwić sobie gniazdo. Temu ptasznikowi zapewniamy standardowe terrarium o wymiarach 20x20x30cm wysokie.

Unikamy żywych roślin, bo pająk i tak wszystko zapajęczynuje. W jego przypadku dobrze sprawdza się terraria z tłem z korka lub tłu strukturalnego.

Rozmnażanie jak u większości Aviculari nie sprawia większych trudności. W kokonie znajduje się od 70 do 150 jajeczek.

źródło obrazków: http://arachnoboards.com/gallery/avicularia-braunshauseni.665/, http://www.terraforum.net/showthread.php?2449-Avicularia-braunshauseni

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

five × 2 =