Avicularia bicegoi

0

Avicularie to piękne ptaszniki a kolejną niezwykła przedstawicielką tej rodziny o której chciałbym wspomnieć jest Avicularia bicegoi. Osiąga ok 6cm długości samego ciała. W swoim środowisku naturalnym uwielbia przebywać w koronach drzew, penetrując opuszczone dziuple tropikalnych lasów Brazylii w poszukiwaniu owadów.

Avicularia bicegoi – ptasznik, którego warto mieć.

Ptasznik tenjest piękny, nie wyczesuje włosków parzących z odwłoka i przy tym jest dość spokojnym gatunkiem. Terrarium o wymiarach 20x20x30 będzie ok, nawet dla dorosłych samic. Młode trzymamy w odpowiednio mniejszych pojemnikach.

Najlepszym wyborem na podłoże w naszym zbiorniku będzie włókno kokosowe. Pomaga ono zapewnić w terrarium odpowiednią wilgotność. Zabudowa tylnej ściany również wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko zwiększy przestrzeń życiową naszego pająka ale też nada terrarium atrakcyjnego wyglądu i będzie stanowiło fundament konstrukcji pod pajęcze gniazdo.

Temperatura i wilgotność
Temperatura na poziomie 24-28stopni w dzień. W nocy może nieznacznie spadać. Wilgotność 75% – co oznacza, że podłoże powinno być stale lekko wilgotne.

bice


Żywienie Avicularia bicegoi
Karmimy wadami karmowymi. Świerszcze, szarańcza, karaczany dla większych pająków. Dla młodych doskonałe będą muszki owocówki i ewentualnie kawałki mączniaków.

Rozmnażanie

Nie jest trudne ponieważ Avicularie nie są agresywne w stosunku do samca.

Avicularia bicegoi to wspaniały ptasznik, którego warto mieć w swojej kolekcji, jeśli jest się prawdziwym fanatykiem ptaszników nadrzewnych.

źródła grafik: http://arachnoboards.com/threads/avicularia-bicegoi-molted.92402/

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

three + 15 =