Ave Avicularia avicularia

0

To właśnie dzięki temu pająkowi poznałem niezwykłą rodzinę avicularii. Od tamtej pory to właśnie avicularie są w czołówce moich ulubionych pająków, a najbardziej znanym jej przedstawicielem jest właśnie avicularia vicularia.

Avicularia – czego chcieć więcej od ptasznika?

Avicularia jest średniej wielkości ptasznikiem, osiągającym ok 6cm ciała. Z łapkami ok 15cm. Dominującym kolorem tego pająka jest czerń, jednak charakterystyczny jest niebieski połysk. Końce odnóży są łososiowe, czy coś w tym stylu, nigdy nie byłem dobry z rozróżniania kolorów. Pająk ten jest dość włochaty. Jest tak charakterystyczny i piękny, według mnie przedstawia typowo stereotypowy wizerunek pająka ptasznika.

Młode są zupełnie inaczej wybarwione. Ich łapki są jasno pomarańczowe, a odwłok czarny z takim szlaczkiem. Wiele młodych przedstawicieli rodzaju awikularia jest w ten sposób ubarwiona.

Młoda Avicularia Avicularia
                                                                      Młoda Avicularia Avicularia

Dlaczego jeszcze avi są fajne?

#Nie wymagają wielkiego terrarium. Optymalnym nano terrarium będzie zbiornik o wymiarach 20x20x30.

#Nie wyczesują parzących włosków z odwłoka.

#Młode możemy trzymać grupowo jeśli dobrze karmimy, i mają odpowiednio duży zbiornik.

#Jest łagodna i nie dysponuje mocnym jadem. A nawet jak trafi ci się agresywna to i tak nie dysponuje mocnym jadem.

#Łatwo się rozmnaża.

Jest prosta w utrzymaniu i nie ma specjalnych wymagań.

Temp. 24-27 stopni, w nocy pokojowa. Wilgotnośc na poziomie 75%. W terrarium wystarczy dać na dno 3cm warstwę włókna kokosowego, które będziemy utrzymywać wilgotne i to wszystko czego nasze avi potrzebują do szczęścia. Oczywiście warto jeszcze zabudować tylną ścianą w terrarium lub wsadzić jakiś materiał, który posłuży jako fundament konstrukcji pod pajęcze gniazdo naszej avicularii.

avi avi

  • Karmienie Avicularia avicularia.

    Jak wszystkie pajęczaki, tak i w tym przypadku wystarczy standardowe menu składające się ze świerszczy, szarańczy, mączników czy drewnojadów. Wszystkie avi są dość żarłoczne i ich karmienie nie sprawia żadnych problemów.

     

Avicularia to podobny pierwszy opisany pająk ptasznik. Od niego wszystko się zaczęło. Tak więc chyba grzechem było by go nie mieć w swojej kolekcji, jeśli jest się prawdziwym ptasznikowym fascynatem.

źródła obraków: https://www.flickr.com/photos/cowyeow/8485821968, http://www.reptipic.de/details.php?image_id=2791&sessionid=f9bb9827a4da6f4e37e9bea31820a404,

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

14 + fourteen =