Aphonopelma bicoloratum – pająk dla cierpliwych terrarystów.

0

Aphonopelma bicoloratum to dość ładny pająk, wyglądem przypominający brachypelma boehemi. Ma jednak od niego, krótsze włoski, jeśli tak to można nazwać i nie jest tak znerwicowany. Raczej spokojny, i nie miotający parzącymi włoskami na wszystkie strony. Te pająki, które sam posiadałem nie robiły tego prawie wcale.

Aphonopelma bicoloratum to pająk dla cierpliwych

Już wyjaśniam dlaczego. One bardzooo…. bardzoooo…. wolno rosną. Skończyłem myśl.

Poza tym jak wszystkie spokojne i mało ruchawe pająki nie przysparzają większych problemów przy hodowli. Pająki te osiągają ok 6m samego ciała. Więc nie są jakieś imponujące. Temperaturę utrzymujemy na poziomie 23-28 stopni. Wilgotność najlepiej utrzymywać techniką „na oko”. Aby ją zapewnić wystarczy spryskiwać terrarium raz na kilka dni, ja z reguły nie spryskuję w ogóle a jedynie podlewam podłoże, aby jego część stale była umiarkowanie wilgotna, lecz nie zabagniona.

Ptaszniki te pochodzą z pustynnych obszarów Meksyku, dlatego jeśli wilgotność trochę spadnie poniżej normy, to nie ma co panikować. Z uwagi na ich powolny wzrost, proponuje trzymać je w wyższym zakresie temperatur, aby ROSŁY.

Poza tym, żadnych fajerwerków przy tym pająku nie ma i ciężko napisać o nim coś więcej. Jest to spokojny, powolny i długowieczny pająk, nie dysponujący silnym jadem. Jednym słowem – nudziarz. Na plus dodam to, że jest ładny. Życie z nim w terrarium, to jak życie z ładną nudną dziewczyną. Jest fajnie ale na chwilę, bo potem po prostu się nudzisz. I nosi Cię, żeby mieć jakieś żywsze akcje.

Pozdroo

fotografia: flickr.com  by yvonne.spidergirl

 

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

nineteen − 18 =