Androctonus australis

0

Kiedyś pisałem, że skorpiony to fajne stworzonka, które są proste i miłe w obsłudze. No i tak w sumie było. Dopóki nie trafiłem na Androctonusa australisa. Dzięki niemu dowiedziałem się co to znaczy naprawdę agresywny skorpion. Dowiedziałem się co to znaczy naprawdę szybki skorpion. I wiem już jak wygląda metasoma naprawdę jadowitego skorpiona. Miałem przed nim naprawdę duży respekt, bo wiedziałem, że błędy popełnione przy manipulacji w terrarium, mogą skończyć się śmiercią. Posiadanie takich zwierzaków musi być przemyślane i odpowiednio zabezpieczone.

Zabezpieczanie zaczyna się od terrarium.

Nie jest to jakiś wielki skorpion osiąga ok 10cm diługości, dlatego terrarium o wymiarach 20x30x30 będzie odpowiednie. Ważne aby zamykanie było typu gilotyna. Eliminujemy wtedy ryzyko, że terrarium pozostanie niedomknięte, albo skorpion sam sobie rozkmini jego otwarcie. Takie posunięcie zapewni Ci zdrowy sen, wiem co mówię, bo mi otwarte terrarium śniło się po nocach.

Zamieszkuje tereny pustynne, dlatego jako podłoża możemy użyć piasku. Wilgotność ok 50%, temperatura koło 27-30 stopni.

Do obsługi używamy długiej pęsety. Najlepiej takiej 30cm. Skorpion jest mega szybki. Nigdy nie przypuszczał bym, że takie stworzenia posiadają zdolności teleportacji. Tak więc pod żadnym pozorem nie można go lekceważyć.

Ciekawe zachowania.

Jeśli do tej pory miałeś jakieś spokojne skorpy w stylu imperatora. To ten okaz Cię zaskoczy. Cały czas gotowy do ataku, kolcem wali praktycznie na oślep nie używając szczypiec. A jak się wkuwa to konkretnie. Nie wiem, może mi się trafił taki furiat, ale jego zachowanie jest zdecydowanie największym atutem tego skorpiona.

Ogólnie mówiąc: fajny, ciekawy zwierzak, dysponujący jednym z mocniejszych jadów w skorpionowym świecie. Dlatego zastanów się 3 razy zanim się na niego zdecydujesz.

fotografia wpisu: http://www.reptarium.cz/en/photogallery/invertebrates/7953

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

two × three =