7 najlepszych ptaszników dla początkującego terrarysty.

0

Temat rzeka. Wielokrotnie na forach internetowych widzę pytanie: [nazwa pająka]i czy nadaje się dla początkującego?

Według mnie każdy pająk nadaje się dla początkującego. Tylko rozważnego początkującego. Jednak w tym wpisie postanowiłem zrobić ranking pająków, które według mnie są najlepsze na start. Pomogą one nabrać obycia z pająkami i przygotować się na bardziej agresywne i mocniej jadowite pająki.

Pod uwagę wziąłem takie kryteria jak:

  1. Odporny
  2. Niedrogi
  3. Łatwo dostępny
  4. łatwy w hodowli
  5. W miarę pocieszny – czyli nie będzie siedział większość czasu schowany pod ziemią albo w swoim gnieździe.

W rankingu nie umieszczam grammostol i brachypelm, być może są dobre dla początkujących ale według mnie nie są dobrym materiałem na przygotowanie się pod inne bardziej wymagające warunki. Niczego się przy nich nie nauczysz.

ptasznik początkujący

6 Najlepszych ptaszników dla początkującego terrarysty.

Na początku zaznaczam, że to hobby jest uzależniające. I po swoim pierwszym pająku kwestią tygodni jest to, aż będziesz ich miał całe mnóstwo :)

#1. Avicularia versicolor/Avicularia metallica/Avicularia avicularia

3 najfajniejsi przedstawiciele aviculariowej rodzinki. Może często są schowane w pajęczym gnieździe, ale są to pająki spokojne, piękne, i przy tym dość szybkie. Pomogą nabrać doświadczenia w tym jak obsługiwać szybkie pająki. Szybko rosną, i dobrze jedzą więc nie będziesz się irytował długimi okresami między wylinkami czy częstym odmawianiem posiłków.

#2. Holothele incei. Kolejny atrakcyjny szybkorosnący ptasznik. Całe terrarium oplata pajęczyną i żyje w swoich tunelach jak Pterinochilusy ale na szczęście nie jest agresywny i jadowity.

#3. Psalmopeus irminia. Mega szybki, mega skoczny. Ten pająk pokaże Ci jak teleportują się pająki. Ale jest dość spokojny i przy tym niejadowity. Jeśli ogarniasz spokojnie irminie, możesz zacząć zabawę z Poecilotheriami czy pterinochilusami i nie powinny specjalnie Cię zaskoczyć :)

#4. Chromatopelma cyaneopubescens. Ładna. Szybka i pocieszna. Z reguły widać ją w terrarium. Naziemny ptasznik i zdecydowanie lepszy wybór na pierwszego ptasiora jak brachypelmy, które są powolne i takie smutnawe :P

#5. Acanthoscurria geniculataFajny stosunkowo szybko rosnący pająk. Dużo jedzący a przy tym potrafi pokazać charakter. Wyczesuje włoski, może postraszyć a nawet spróbować dziabnąć. Generalnie przejawia różne ciekawe zachowania, ale łatwo go kontrolować.

#6. Theraphosa blondi. To pająk trochę nie pasujący do moich kryteriów. Bo jest drogi, niezbyt łatwo dostępny. I bywa wrażliwy na zbyt duże wahania środowiskowe… alee… Jest duży. Szybko rośnie, ma temperament a przy tym nie dysponuje mocnym jadem i jest dość powolny. Jego wysoka cena sprawi, że z pewnością każdy bardziej się przyłoży do jego hodowli, będzie dmuchał i chuchał aby wszystko było oki. A w dodatku theraphosa to PTASZNIK GOLIAT. Największy ptasznik na świecie :) Każdy go chce :) Nie ważne czy początkujący czy doświadczony.

#7. Ptasznik to ten, którego sam wybierzesz. Znam ludzi którzy zaczynali od pająków, od których się nie zaczyna (tak pisze przecież w internecie). Dlatego tu nie ma sztywnych zasad. Jak jesteś ogarniętym człowiekiem, a skoro to czytasz i szukasz informacji na taki temat, zastanawiasz się… To znaczy, że jesteś ogarnięty i świadomy zagrożeń. Dasz sobie radę z każdym pająkiem. Bo przecież ptasznik to tylko ptasznik. A nie tygrys, hipopotam czy jadowity wąż :P

pozdrooo

Czyli ja :) Trochę zuchwały i arogancki ale przy tym dość uprzejmy - tak mi się wydaję. Zwierzęta egzotyczne, to jest to co mnie zachwyca. Bez względu na pochodzenie czy liczbę nóg, albo ich brak. To właśnie ja.

Leave A Reply

sixteen − 4 =